Ankara Uyuşturucu Avukatı

Uyuşturucu Avukatı ve Uyuşturucu Avukatları nın kim oldukları ne iş yaptıkların ne kadar ücret aldıkları gibi sorulardan daha çok uyuşturucu madde suçlarının ne olduğu nasıl takip edilmesi gerektiği ve hak kaybına uğramamak adına süreçlerin ne şekilde ilerlemesinin açıklanması gerektiği açıklanmalıdır. Bu kapsamda Uyuşturucu madde suçları; (TCK madde 191) Kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak suçu ve (TCK madde 188) Uyuşturucu madde ticareti yapmak suçu olmak üzere iki ana dala ayrılmaktadır.  

  1. (TCK madde 188) Uyuşturucu madde ticareti yapmak suçu: Bu suç türü için ceza kanunumuz açısından inceleme yapıldığından görüleceği üzere birçok suç türünden daha ağır bir ceza öngörülmüştür. Bu cezalar 8 yıl hapis cezasından başlayarak 24 yıl hapis cezasına kadar çıkabilmektedir. Ancak uyuşturucu madde miktarına ve türüne göre değişkenlik göstermesine rağmen genellikle eroin ve bonzai gibi kimyasal uyuşturucu içeren maddeler için 12 yıl 6 ay gibi bir ceza öngörülmektedir. Ağır cezalar öngörülmesiyle yetinilmemiş infaz boyutunda ve hatta en son çıkan af niteliğinde ki infaz rejimi düzenlemesinde de kapsam dışı bırakılmıştır. Bu denli ağır sonuçlar doğurabilecek ve hayatınızı etkileyebilecek bir suç türü olması açısından uyuşturucu madde ticareti suçunun ifade aşamasından başlayarak Emniyet (Narkotik Şube), Savcılık, Sulh Ceza Hakimliği ve Ağır Ceza Mahkemesi boyutunda tüm süreçlerin titizlikle takip edilmesi gerekmektedir.  Bu süreçlerin tümü alanında uzman bir uyuşturucu avukatı vasıtasıyla titiz ve profesyonel bir biçimde takip edilmez ise son derece büyük hak kayıpları, aleyhe ifadeler, aleyhe teşhis tutanakları da dahil olmak üzere birçok aleyhe işlemler oluşabilmektedir. Tüm bu sebeplerden ötürü Uyuşturucu madde ticareti kapsamında bir ceza davası veya ceza soruşturmasıyla muhatap olunması halinde mutlaka alanında uzman bir Uyuşturucu Avukatı ile bu süreç takip edilmelidir. 
  1. (TCK madde 191) Kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak suçu: Bu suç türü açısından ceza kanunumuz da inceleme yapıldığında ise gerek uyuşturucu ticareti yapmak suçundan gerekse de birçok suç çok çok daha hafif bir ceza öngörülmüştür. Türk Ceza Kanunu açısından hafif cezalar öngörülmesine rağmen söz konusu suç çoğu zaman memuriyete engel olması ve yüz kızartıcı bir suç olmasından ötürü, ağır sonuçlar doğurabilecek ve hayatınızı etkileyebilecek bir suç türü olması açısından uyuşturucu madde kullanmak suçunun ifade aşamasından başlayarak Emniyet (Narkotik Şube), Savcılık, Sulh Ceza Hakimliği ve Ağır Ceza Mahkemesi veya Asliye Ceza Mahkemesi boyutunda tüm süreçlerin titizlikle takip edilmesi gerekmektedir.  Bu süreçlerin tümü alanında uzman bir uyuşturucu avukatı vasıtasıyla titiz ve profesyonel bir biçimde takip edilmez ise son derece büyük hak kayıpları, aleyhe ifadeler, aleyhe teşhis tutanakları da dahil olmak üzere birçok aleyhe işlemler oluşabilmektedir. Tüm bu sebeplerden ötürü Uyuşturucu madde kullanmak kapsamında bir ceza davası veya ceza soruşturmasıyla muhatap olunması halinde mutlaka alanında uzman bir Uyuşturucu Avukatı ile bu süreç takip edilmelidir. 

UYUŞTURUCU AVUKATI VE UYUŞTURUCU AVUKATLARI ANKARA 

Ankara ve çevre illerinde uyuşturucu dosyalarına bakan, uyuşturucu suçu ile karşı karşıya kalmış tüm müvekkil adaylarımıza bilgilendirmedir.

Yukarıda açıkladığımız suç türleri konusunda alanında uzman ve profesyonel kadromuzla Uyuşturucu Avukatı olarak hizmet vermekte ve siz değerli müvekkillerimizin haklarını korumak için 7/24 çalışmaktayız. Bu hususta Ankara ilinde uyuşturucu madde ticareti veya uyuşturucu madde kullanmak suçları bağlamında adli bir işlemle muhatap olmanız durumunda mutlaka Ankara Uyuşturucu Avukatı olarak bizimle veya başka bir uzman Ankara Uyuşturucu Avukatı ile irtibata geçmenizi öneririz. 

UYUŞTURUCU AVUKATI HANGİ DAVALARA BAKAR? 

Ankara ilinde ve bölgesinde özellikle Çinçin bölgesi ve Yenidoğan bölgesi olarak tabir edilen yerler uyuşturucu madde ile anılmaktaysa da Ankara ili açısından uyuşturucu madde ticaretini ve kullanımını sadece bu bölgeler ile sınırlandırmak olanaksızdır. Bu kapsamda tüm Ankara genelinde uyuşturucu avukatı noktasında vatandaşlarca oldukça fazla arama ve araştırma yapılmaktadır. Kaldı ki Ankara ilinde özellikle uyuşturucu avukatı noktasında çalışan bir hayli avukat meslektaşımız da bulunmaktadır. Bu hususta gerek ifade aşamasından başlayarak Emniyet (Narkotik Şube), Savcılık, Sulh Ceza Hakimliği ve Ağır Ceza Mahkemesi veya kullanmak suçundan Asliye Ceza Mahkemesi boyutunda tüm süreçlerin titizlikle takip edilmesi için mutlaka alanında uzman ve profesyonel bir Ankara Uyuşturucu Avukatı ile iletişime geçilmeli ve tüm süreç uzman bir avukat vasıtasıyla takip edilmelidir.